|
Wpisany przez ks. Kazimierz Seta
|
Dziś przed kościołem zbiórka ofiar na budowę Świątyni Opatrzności.
Młodzież i dzieci ze Świetlicy Caritas przy naszej parafii organizują Piknik Rodzinny w dniu 13 czerwca po Mszy o 12. Będą atrakcje dla dzieci i rodziców, loteria fantowa i miłe niespodzianki.
Bielanki zapraszamy do udziału w procesjach do piątku włącznie. Dziś procesja w czasie czerwcowego.
We wtorek o 18.00 jest Msza Św. za Kółko Różańcowe Św. Królowej Jadwigi. Po Mszy spotkanie kółka na plebanii.
W piątek jest uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie ma postu.
Bierzmowanie w naszej parafii będzie we wtorek 15 czerwca. Udzieli go Ks. Bp. Kazimierz Romaniuk. W związku z tym zapraszam na spotkania: Rodziców - w poniedziałek 7.06. o godz. 20.00 w sali na plebanii; Kandydatów – we wtorek 8.06.o 19.30 w kościele. Liturgia Pokutna będzie we czwartek 10.06. o 19.30.
Od poniedziałku 7.06 będzie prowadzona zbiórka darów dla powodzian / woda, trwała żywność, pościel, nowe ubrania (lub w bardzo dobrym stanie) , środki czystości. Można je składać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Karczewie od 8.30 do16.00. lub u nas w zakrystii lub kancelarii. Więcej szczegółów na tablicy ogłoszeń.
Jest ciekawa inicjatywa pomocy w pracach porządkowych u powodzian pod hasłem „Rodzina- Rodzinie” Powódź 2010. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
Za tydzień zbiórka ofiar na chleb dla ubogich i parafialną akcję charytatywną.
Wspólnoty modlitewne z par. Św. Wincentego A’Paulo i par. Zesłania Ducha Św. w Otwocku organizują Ewangelizację Otwocka 12 czerwca. W tym dniu w godz. 11-16 członkowie tych wspólnot będą chodzić po domach i głosić Chrystusa dzieląc się swoim doświadczeniem Jego miłosierdzia. Będą posiadali imienne identyfikatory z pieczęcią dziekana i nie będą zbierali żadnych ofiar. Bądźmy dla nich otwarci i życzliwi.
Polecamy do czytania naszą parafialną gazetkę – „Na Ługach”. Leży na stoliku pod chórem.
Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Zap. II Piotr Lepianka, kaw z par. tut. i Justyna Magdalena Żabicka, panna z par. Św. Jana Chrzciciela w Józefowie-Michalinie. Bardzo proszę o modlitwę za tych narzeczonych. Kto wiedziałby o przeszkodach – proszony jest o informację.
|