Darmowe liczniki

• .

Historia Parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Kamieńczyku.

Parafia w Kamieńczyku została erygowana w XIII wieku. Dokumenty potwierdzają istnienie pierwszego kościoła już w roku 1240. W wieku XVI miasto było siedzibą kasztelanii.  W XVII wieku miasto zostało zniszczone, a przyczyniły się do tego pożary, zaraza i potop szwedzki.

Początki obecnej świątyni sięgają roku 1896, kiedy to ks. prał. R. Filowski poświęcił kamień węgielny pod budowę obiektu. Projekt kościoła wykonał warszawski architekt Józef Pius Dziekoński. Świątynia powstała dzięki staraniom ks. Ludwika Budziszewskiego. Konsekracji kościoła dokonał abp Wincenty Popiel w roku 1903.

Podczas II wojny światowej Kamieńczyk został spalony. Zniszczeniu uległ także kościół: spalił się dach, chór z organami, a także witraże. Zniszczony dach odbudowano w roku 1952 dzięki staraniom ks. Tadeusza Balika. Nowe 15-głosowe organy zabrzmiały dla parafian dopiero w roku 1966.

W parafii są trzy dzwony- Antoni, Kazimierz i Maria. Zostały ufundowane przez Kazimierza Oleskiego w roku 1967. Zostały one zawieszone w drewnianej dzwonnicy, krytej blachą cynkową, pochodzącej z roku 1885.

Ten jednonawowy kościół posiada 4 ołtarze. W głównym ołtarzu umieszczona jest figura Serca Pana Jezusa. Pozostałe ołtarze to : Matki Boskiej Częstochowskiej, św. Antoniego oraz Męki Pańskiej.

Najstarsza zachowana księga parafialna pochodzi z XVII wieku. Jest to księga urodzeń z roku 1621. Zachowało się również wiele ksiąg pochodzących z XVIII i XIX wieku. Kronika parafialna prowadzona jest od roku 1975.

Murowana plebania zastała wybudowana w roku 1901. Na piętrze znajdują się pokoje dla wikariusza oraz gościa, zaś parter zamieszkuje ks. proboszcz. Ponadto na plebanii znajduje się kancelaria, kuchnia, magazyn Caritasu. Cztery pomieszczenia przeznaczone są dla dzieci na gry i zabawy oraz spotkania modlitewne.

Obecnie proboszczem parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kamieńczyku jest ks. Kazimierz Klepacki.

• Msze św.

W okresie letnim (od ok. 1.IV) - Msze św.

· w niedziele:

7.45 Msza św. w kaplicy w Skuszewie

9.00 Msza św. w kościele w Kamieńczyku

11.00 Msza św. w kościele w Kamieńczyku

18.00 Msza św. w kościele w Kamieńczyku

12.30 Msza św. w kaplicy w Kukawkach

· w dni powszednie:

18.00 Msza św. w kościele w Kamieńczyku

W okresie zimowym (od 1.XI) - Msze św.

· w niedziele:

7.45 Msza św. w kaplicy w Skuszewie

9.00 Msza św. w kościele w Kamieńczyku

11.00 Msza św. w kościele w Kamieńczyku

12.30 Msza św. w kaplicy w Kukawkach

· w dni powszednie:

17.00 Msza św. w kościele w Kamieńczyku

• Nabożeństwo Majowe

17.30 w kościele w Kamieńczyku

• Nabożeństwo Czerwcowe

17.30 w kościele w Kamieńczyku

• Nabożeństwo Różańcowe

Październik - codziennie o godz.17.30

• Doga Krzyżowa

Wielki Post - piątki o 16.30

• Gorzkie Żale

W niedziele po Mszy św. o 11.00

PARAFIALNEA STRONA NA FACEBOOKU

• JAK SIĘ MODLIĆ NA MSZY ŚW.?

Czym jest i po co jest msza św. ?

Jak dobrze uczestniczyć we mszy św.?

Msza św. jest spotkaniem z Bogiem, modlitwą, rozmową z Nim, oddaniem należnej Mu czci, słuchaniem Go a także przyjęciem do swego życia. Msza św, jest sakramentem ustanowionym przez Pana Jezusa słowami: Bierzcie i jedzie z tego wszyscy: to jest ciało moje, które za was będzie wydane (…) To czyńcie na moją pamiątkę

• PODZIĘKOWANIA

Podziękowania rodzinom, które złożyły ofiary na nagrzewnice do kościoła.

• Homilie niedzielne - Boska Słowa

Dominikanie o. Janusz Chwast i o. Paweł Gużyński przekładają Ewangelię z Boskiego na nasze. Jeżeli chcecie posłuchać naprawdę dobrych kazań, rwących serca i szarpiących duszę - to zapraszamy.

• Słowo Boże na codzień

• Zachowanie w trakcie Mszy Świętej

Savoir vivre w Kościele i podczas Mszy św.

• Papież Franciszek - NAUCZANIE

ENCYKLIKA "LAUDATO SI"

ENCYKLIKA "LUMEN FIDEI"

ADHORTACJA "EVANGELII GAUDIUM"