Podziękowania ks.Jana za obecność na pogrzebie Ojca Józefa

Ks. Jan składa serdeczne Bóg zapłać wszystkim obecnym na pogrzebie jego brata we Włodawie i wszystkim wiernym za modlitwę, czuje się umocniony i pokrzepiony tą obecnością. Intencje mszalne za zmarłego brata zamówione przez obecnych odprawi w okresie letnim.

11 listopada w naszej Parafii

11 listopada 2016 roku na terenie naszej Parafii odbyła się uroczystość związana z obchodami 98.rocznicy Odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta zapoczątkowała uroczysta Msza św. o godz.11.00 w intencji Polski, koncelebrowana przez proboszcza Parafii Św. Bartłomieja w Janówku Pierwszym ks. Józefa Kałęckiego oraz proboszcza Parafii Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie ks. Grzegorza Kucharskiego. Następnie uczniowie z miejscowej Szkoły Podstawowej zaprezentowali patriotyczny program artystyczny. Były wiersze, pieśni patriotyczne i wspomnienia.

Opis nastawy ołtarzowej

W tym roku Parafia wykonała nastawę ołtarzową do kościoła, zostało zagospodarowane prezbiterium oraz odnowiono ściany wewnątrz świątyni. Treść nastawy ołtarzowej odnosi się do opisu ewangelicznego zawierającego scenę powołania pierwszych apostołów w tym Natanaela, który utożsamiany jest ze św. Bartłomiejem patronem naszej parafii

Niedzielne czytania dla ministrantów

słuchamy biblii Na stronie znajdują się czytania z biblii na każdy dzień tygodnia, czytania ślubne, modlitwy jak również wiele przydatnych informacji dotyczących Pisma Świętego. Czytania te również można słuchać na urządzeniach mobilnych (smartfonach i tabletach).

Zmiany w parafii Janówek

14 sierpnia Parafia Św.Bartłomieja w Janówku wita nowego proboszcza - księdza Józefa Kałęckiego. Na mocy decyzji podjętych przez Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera SAC, Biskupa Warszawko-Praskiego proboszczem w parafii w Janówku został ustanowiony ks.Józef Kałęcki

W niedzielę, 7. sierpnia w kościele w Janówku odbyła się niecodzienna uroczystość. Mieszkańcy Janówka Pierwszego, Góry, Janówka Drugiego, PAN Góry, Krubina, części Olszewnicy Nowej, żegnali swojego wieloletniego proboszcza - Jana Gołembiewskiego

Światowe Dni Młodzieży relacja