Rekolekcje wielkopostne będą w tym roku od 02-05 kwietnia, od piątej niedzieli wielkopostnej.

Uroczystości w parafii

! Zaproszenie do uczestnictwa w jubileuszowej Mszy Świętej

25 marca 2017 roku, Katedra św. Michała Archanioła i św. Floriana. Na stronie Diecezji Warszawsko-Praskiej zamieszczono tekst komunikatu - zaproszenia do udziału w uroczystościach jubileuszowych 25-lecia istnienia Diecezji, 25 marca 2017 roku, w Katedrze Warszawsko-Praskiej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika.

XXXII Światowe Dni Młodzieży

Katedra Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika; 7.04 i 8.04 2017 r. W tym roku Światowe Dni Młodzieży przeżywamy w wymiarze diecezjalnym. Obchodzić je będziemy pod hasłem "Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny" (Łk 1,49). Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej zaprasza na dwudniowe obchody ŚDM do Katedry św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika.

Kościoły stacyjne w diecezjach warszawskich - Wielki Post 2017

01 marca - 09 kwietnia 2017 roku. Już po raz trzeci zapraszamy do praktykowania w Wielkim Poście nawiedzania tzw. kościołów stacyjnych. Publikujemy szczegółowy grafik świątyń warszawskich, które uczestniczą w tym programie.

Gmina Wieliszew Pomaga - Program "Rodzina Rodzinie"

Gmina Wieliszew wraz ze Stowarzyszeniem Młodzi Dla Rozwoju eMka pod patronatem Caritas Polska wspólnie przyłączają się do programu "Rodzina Rodzinie". Przez najbliższe będzie można wesprzeć tę wyjątkową akcję wpłacając pieniądze na wyznaczone konto. Organizatorem programu "Rodzina Rodzinie" jest Caritas Polska, a przy jego realizacji współpracuje z partnerami na miejscu - w Syrii i w Libanie. Caritas Aleppo działa w oblężonym mieście bez przerwy, udzielając mieszkańcom takiej pomocy jak: pomoc żywnościowa, wsparcie wynajmu i remontu mieszkań zniszczonych przez wojnę, opieka medyczna i wsparcie ludzi starszych, działania edukacyjne dla dzieci. Nowa strona internetowa: www.pomagamy.wieliszew.pl

Wpłaty można dokonać na konto "Stowarzyszenie Młodzi dla rozwoju - EMKA"
ING 68 1050 1025 1000 0090 8014 0735 z dopiskiem "Aleppo pomagam"

Zapraszamy na nauki przedmałżeńskie

Zapraszamy narzeczonych planujących wstąpić w Sakramentalny Związek Małżeński, do udziału w naukach przedmałżeńskich, które odbywać się będą w naszej Parafii. Przewidzianych jest 10 spotkań, we wtorki o godz.19.00 w sali na plebani. Pierwsza konferencja odbędzie się 28 lutego o godz.19.00.

Niedzielne czytania dla ministrantów

słuchamy biblii Na stronie znajdują się czytania z biblii na każdy dzień tygodnia, czytania ślubne, modlitwy jak również wiele przydatnych informacji dotyczących Pisma Świętego. Czytania te również można słuchać na urządzeniach mobilnych (smartfonach i tabletach).