Anioły z Janówka kolędują w Warszawie

Orszak Trzech Króli 2017. Zachęcam do obejrzenia fotograficznego sprawozdania z warszawskiego kolędowania naszych Aniołów

Wieliszew. Zoragnizowany po raz drugi - Orszak Trzech Króli w Krubinie - sprawozdanie

6 stycznia obchodzimy Święto Objawienia Pańskiego, potocznie nazywane Świętem Trzech Króli. Przy bardzo mroźnym dniu po raz drugi przez miejscowość Krubin ulicami przeszło w przepięknym i kolorowym Orszaku Trzech Króli duża grupa mieszkańców Krubina i zaproszonych gości. Orszak wyruszył o godzinie 14:15 po błogosławieństwie ks. Józefa Kałęckiego proboszcza tutejszej parafii. Podążając za trzema Mędrcami ze wschodu wyruszyliśmy Start CSK w Krubinie. Dalej droga prowadziła ulicami Jeziorną, Łabedziową, Nowodworską, Witosa, Leśną i nowym osiedlem w Krubinie ulicą Polna i Czerwienną.

Spotkanie opłatkowe ministrantów i chórku

W ostatnim dniu 2016 odbyło się spotkanie opłatkowe chórku i ministrantów z naszej parafii. Spotkanie rozpoczęła wspólna kolęda, a następnie ksiądz proboszcz odczytał fragment z ewangelii Łk2. Były życzenia i wspólne łamanie się opłatkiem. W tym świątecznym klimacie pożegnaliśmy 2016 rok

Zapraszamy na Orszach Trzech Króli 6 stycznia do Krubina

Orszak 2017Zapraszamy wszystkich mieszkańców, dzieci i młodzież, na wspólne kolędowanie i świętowanie Uroczystości Objawienia Pańskiego ulicami Krubina, które odbędzie się 6 stycznia 2017 roku o godz.14.00.przy budynku Centum Sportowo-Kulturalnego w Krubinie przy ul.Jeziornej 40. Obowiązkowe stroje kolędników, pastuszków, króli, aniołów, itp. Po zakończeniu zapraszamy na mały poczęstunek

Życzenia ks.proboszcza na Święta Bożego Nardzenia

Święta Bożego Narodzenia, to celebrowanie największego wydarzenia w dziejach świata. Bóg tak bardzo wkracza w doczesną rzeczywistość i w życie człowieka, że już bardziej nie można. Biorąc ciało z Maryi Niepokalanej Dziewicy staje się człowiekiem, przeżywa ludzkie życie, daje nam poznać serce Boga jako Ojca i w mocy Ducha Św. doknuje naszego Zbawienia. W Jego życiu odnajdujemy godność swojego życia. On stał się człowiekiem, abyśmy my stali się Dziećmi Bożymi. Przychodzi na świat w rodzinie Maryi i świętego Józefa. Przyjęcie Bożej Miłości w tajemnicy Bożego Narodzenia rodzi pokój serca, obdarowuje ludzi wierzących i ludzi dobrej woli jednością, przynosi nadzieję na lepsze, bardziej godne życie tutaj na ziemi i kiedyś w wieczności w Domu Ojca.

Pragnę życzyć wszystkim mieszkańcom Gminy Wieliszew doświadczenia tych darów Boga, który staje się jednym z nas. Niech Boża Miłość, która staje się Człowiekiem obdarowuje jednością, pokojem i nadzieją Władze Samorządowe, szkoły, zakład pracy, wszystkie instytucje, wspólnoty parafialne, nade wszystko niech będzie udziałem wszystkich Rodzin, które gromadzą się na liturgii w świątyniach i przy stole wigilijnym. Niech symboliczne, puste miejsce przy stole wigilijnym będzie znakiem naszego otwarcia się na każdego człowieka, aby w tym szczególnym czasie nikt nie był sam.

Janówek Pierwszy, Boże Narodzenie a.d. 2016, ks.Józef Kałęcki

Rekolekcje adwentowe

Rekolekcje adwentowe w naszej Parafii odbywać się będą w dniach od 15-17 grudnia. Msze Św. o godzinie 11.00 i 18.00 dla dorosłych, o godzinie 16.00 dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Spowiedź w piątek 16.XII i w sobotę 17.XII na pół godziny przed Mszą Św. Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania każdego dnia składa podpisy stwierdzające obecność na Mszy Św., tak jak w każdą niedzielę. Rekolekcje poprowadzi ks. Marek Widzyk, salezjanin, v-ce dyrektor Szkoły Katolickiej w Mińsku Mazowieckim

Wigilijne opłatki

W tym roku opłatki przekazywać będziemy do wszystkich Rodzin w parafii po Mszach Św. w każdą niedzielę Adwentu. Opłatki rozprowadzać będą wyznaczone osoby od ołtarza na znak jedności. W tygodniu opłatki będzie można nabyć w zakrystii przed Mszami lub po Mszach Św. Ofiary składane z tej okazji będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

11 listopada w naszej Parafii

11 listopada 2016 roku na terenie naszej Parafii odbyła się uroczystość związana z obchodami 98.rocznicy Odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody tego święta zapoczątkowała uroczysta Msza św. o godz.11.00 w intencji Polski, koncelebrowana przez proboszcza Parafii Św. Bartłomieja w Janówku Pierwszym ks. Józefa Kałęckiego oraz proboszcza Parafii Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie ks. Grzegorza Kucharskiego. Następnie uczniowie z miejscowej Szkoły Podstawowej zaprezentowali patriotyczny program artystyczny. Były wiersze, pieśni patriotyczne i wspomnienia.

Opis nastawy ołtarzowej

W tym roku Parafia wykonała nastawę ołtarzową do kościoła, zostało zagospodarowane prezbiterium oraz odnowiono ściany wewnątrz świątyni. Treść nastawy ołtarzowej odnosi się do opisu ewangelicznego zawierającego scenę powołania pierwszych apostołów w tym Natanaela, który utożsamiany jest ze św. Bartłomiejem patronem naszej parafii

Niedzielne czytania dla ministrantów

słuchamy biblii Na stronie znajdują się czytania z biblii na każdy dzień tygodnia, czytania ślubne, modlitwy jak również wiele przydatnych informacji dotyczących Pisma Świętego. Czytania te również można słuchać na urządzeniach mobilnych (smartfonach i tabletach).

Zmiany w parafii Janówek

14 sierpnia Parafia Św.Bartłomieja w Janówku wita nowego proboszcza - księdza Józefa Kałęckiego. Na mocy decyzji podjętych przez Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera SAC, Biskupa Warszawko-Praskiego proboszczem w parafii w Janówku został ustanowiony ks.Józef Kałęcki

W niedzielę, 7. sierpnia w kościele w Janówku odbyła się niecodzienna uroczystość. Mieszkańcy Janówka Pierwszego, Góry, Janówka Drugiego, PAN Góry, Krubina, części Olszewnicy Nowej, żegnali swojego wieloletniego proboszcza - Jana Gołembiewskiego

Światowe Dni Młodzieży relacja