Piątek XVI tygodnia okresu zwykłego, Święto Św. Jakuba Apostoła
Diecezjalna Droga Krzyżowa
Pomnik Kościuszkowców-Katedra, 11 kwietnia 2014 r.

Tradycyjnie ulicami Pragi przeszła Diecezjalna Droga Krzyżowa. Trasa wiodła od Pomnika Kościuszkowców – ulicami: Okrzei, Sierakowskiego, Kłopotowskiego, Floriańską – pod Pomnik Ks. Ignacego Skorupki.

Przy udziale Straży, Policji, biskupów, kapłanów, kleryków, sióstr zakonnych i licznie zgromadzonych wiernych daliśmy świadectwo naszej wiary i miłości do cierpiącego Zbawiciela.

Rozważania do tegorocznej Drogi Krzyżowej przygotował Ks. dr Robert Wielądek, wikariusz Parafii Św. Włodzimierza w Warszawie.

Tekst rozważań TUTAJ

Zaproszenie:

Przewielebni Księża Proboszczowie i Rektorzy Kaplic,
Drodzy Diecezjanie,

Pod koniec Wielkiego Postu, w piątek przed Niedzielą Palmową, 11 kwietnia o godz. 19.00 zapraszam Was, Drodzy Diecezjanie, na Drogę Krzyżową po ulicach Pragi.

W zamyśleniu nad Męką Zbawiciela przejdziemy spod pomnika Kościuszkowców przy ulicy Okrzei do pomnika Księdza Ignacego Skorupki przed Katedrą.

Zapraszam do udziału w Drodze Krzyżowej młodzież, harcerzy oraz wszystkich wiernych, zwłaszcza z parafii warszawskich.

Chcemy w ten sposób wyrazić Odkupicielowi naszą wdzięczność za dar zbawienia.

Warszawa, 02 kwietnia 2014 r.

+ Henryk HOSER SAC
Biskup Warszawsko-Praski