Wtorek XVI tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Św. Marii Magdaleny
Diecezjalny Dzień Młodzieży
Katedra Warszawsko-Praska, 12 kwietnia 2014 r.

Dziś do Katedry, niezwykle licznie, przybyła młodzież naszej Diecezji wraz z Księżmi opiekunami aby wspólnie przeżyć Światowe Dni Młodzieży w wymiarze diecezjalnym.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.00 konferencją Ks. Piotra Pawlukiewicza. Hasłem tegorocznego Orędzia Papieża Franciszka są słowa „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie” (Mt 5,3).

Program spotkania

zawiązanie wspólnoty
konferencja – ks. Piotr Pawlukiewicz
przygotowanie do Eucharystii, wręczenie nagród zwyciężczyni konkursu na logo Tygodnia w Diecezji Warszawsko-Praskiej.
Eucharystia, pobłogosławienie Rejonowych Centrów ŚDM. Kandydaci do bierzmowania niosą w procesji z darami podania o udzielenie sakramentu bierzmowania. Asystę liturgiczną zapewnia par. św. Izydora w Markach.
przekazanie kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia.
poczęstunek w podziemiach Katedry.
Spotkanie młodych
Eucharystia