Piątek XXX tygodnia okresu zwykłego
Pielgrzymka do Ziemi Świętej
22-29 marca 2014 r.

Tematem przewodnim dni w Diecezji, które odbędą się w ramach Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, jest Betlejem - miejsce narodzin Jezusa Chrystusa. Dlatego Centrum Diecezjalne ŚDM oraz KSM Diecezji Warszawsko-Praskiej zaprasza, w ramach duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, na PIELGRZYMKĘ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ w dniach 22-29.03.2014 r.

Zapraszamy wszystkich chętnych - młodszych i starszych!

DZIEŃ 1: Zbiórka na lotnisku, odprawa bagażowo – biletowa. Wylot do Tel Avivu. Przylot do Tel Avivu, transfer do Betlejem, Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego, Groty Mlecznej, przejazd na Pole Pasterzy. Kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem.

DZIEŃ 2: Wczesne śniadanie i przejazd w kierunku Hajfy. Zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej (teatr romański, akwedukty) miejsca ściśle związanego z Herodem. Nawiedzenie Klasztoru Stella Maris na Górze Karmel (Eliasz). Panorama Ogrodów BahaiskichBazylika Zwiastowania Pańskiego w Nazarecie, wizyta w Kanie Galilejskiej (odnowienie przyrzeczeń sakramentu małżeństwa). Kolacja i nocleg w Nazarecie lub Tyberiadzie.

DZIEŃ 3: Śniadanie. Rejs po Jeziorze Genezaret, przejazd na Górę Błogosławieństw, Góra Tabor, zwiedzenie Kościoła Prymatu. Przejazd do Tabgha (cud rozmnożenia chleba i ryb), zwiedzanie Kafarnaum (ruiny starożytnej synagogi domu rodzinny św. Piotra). Jardenit – odnowienie przyrzeczeń sakramentu chrztu.Powrót brzegiem Jordanu do Betlejem. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu w Betlejem.

DZIEŃ 4: Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do Betanii (grób Łazarza, dom Marii i Marty i Łazarza), Jerycho (góra Kuszenia – panorama – Drzewo Sykomory), Qumran. Przejazd nad Morze Martwe (kąpiel). Przejazd do hotelu i obiadokolacja w hotelu w Betlejem.

DZIEŃ 5: Śniadanie. Msza Święta. Jerozolima. Góra Oliwna, zwiedzanie: Kościół Pater Noster, Meczet Wniebowstąpienia, Dominus Flevit (Chrystus zapłakał), Ogród Oliwny (Getsemani), Kościół Wszystkich Narodów – Bazylika Agonii, Góra Syjon (Grób Króla Dawida, Wieczernik - miejsce ustanowienia sakramentów). Nocleg i obiadokolacja w hotelu w Betlejem.

DZIEŃ 6: Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do Ain Karem (miejsce narodzin Jana Chrzciciela i nawiedzenia Elżbiety). Przejazd do Jerozolimy – Menora, transfer do Yad Vashem (Muzeum Holokaustu). Zwiedzanie Kneset (współczesny parlament). Nocleg i obiadokolacja w hotelu w Betlejem. Czas wolny. (wycieczka fakultatywna: Jerozolima nocą i Mea Seharim – najstarsza dzielnica żydowska) Jerusalem by night (ok. 25 usd).

DZIEŃ 7: Śniadanie. Zwiedzanie Jerozolimy: Stare Miasto, Ściana Płaczu
(meczet Al. Aksa
 – jedna z najważniejszych świątyń muzułmańskich), Kościół Św. Anny, Sadzawka Betesda, Villa Antonia, przejście Via Dolorosa (Droga Krzyżowa), Bazylika Grobu Bożego i Zmartwychwstania Pańskiego (Msza Święta). Nocleg w hotelu w Betlejem, obiadokolacja. Czas wolny.

DZIEŃ 8: Śniadanie, Msza Święta. Wyjazd na lotnisko. Przelot do Warszawy.

Kolejność programu może ulec zmianie – zmiany wprowadza przewodnik lokalny lub ksiądz rekolekcjonista w zależności od potrzeb na miejscu, lądowania samolotu, lokalnych świąt lub warunków pogodowych.

KOSZT: 2.800 PLN + 95 USD

TERMIN: 22.03-29.03.2014 r.

CENA ZAWIERA:

• Przelot lotem czarterowym
  • Asystę na lotnisku
  • Transport komfortowym autobusem po Izraelu (lotnicze siedzenia, Wi-Fi)
  • 7 noclegów – Hotel 3*** w pok. 2, 3 os. (jedynki za dopłatą 100 USD)
  • śniadania, obiadokolacje
  • Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
  • Zniżka 25% dla dzieci w wieku 2-12 lat (z obojgiem rodziców w pokoju)
  • Koszty zwiedz. wg programu – bilety wstępu do miejsc biletowanych.
  • Przewodnik licencjonowany w jęz. polskim
  • Mapy, czapeczki, certyfikat pielgrzyma
  • Magnetyczne zdjęcie grupy
  • Pismo Święte - Nowy Testament

CENA NIE ZAWERA:

• Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (istnieje możliwość ubezpieczenia w kwocie 5% wartości)
  • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych

ZAPEWNIAMY:

• Opieka duchowa kapłana
  • Msza Święta w wyznaczonych miejscach

UWAGA!!!

• Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wylotu do Izraela!
  • Osoby z wizą libijską, libańską i syryjską winny wymienić paszport gdyż może się zdarzyć, iż nie zostaną wpuszczone na teren Izraela!

INFORMACJE I ZAPISY:

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
Diecezji Warszawsko-Praskiej
ul. Floriańska 2a
Tel. 22 518 15 27 (w godz 9:00-14:00)

e-mail: florianska3@gmail.com,
www.florianska3.pl

Rekolekcje organizowane są przy współpracy z KSM Diecezji Drohiczyńskiej, w ramach działalności statutowej (Art. 10 par. 2)

Dod. Ks. Emil Parafiniuk 9.01.2014 o 13:29, akt. 21.02.2014 o 0:40